سیدامیر حسینی خطاب به مهرعلیزاده: فدراسیون جهانی زورخانه شرکت شخصی شما نیست

سیدامیر حسینی، دبیرکل فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای تعلیق‌اش از سوی محسن مهرعلیزاده، رییس این فدراسیون را غیرقانونی خواند. 


 
به گزارش عصرخبر، سیدامیر حسینی، عضو هیات موسس و دبیرکل فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای با انتشار نامه‌ای با اشاره به ظلم های صورت گرفته به خود و نگاه شرکتی مهرعلیزاده به این فدراسیون ورزشی تصریح کرده است: «مدیریت فدراسیون های ورزشی با مدیریت شرکت های خصوصی تفاوت اساسی و ماهوی دارد. به عنوان مثال رییس فدراسیون جهانی فیلا یا فیفا امکان تعلیق و ابطال عضویت دبیرکل و سایر اعضای هیات رییسه و مجمع را ندارد.» 
 
متن نامه سید امیرحسینی در زیر آمده است. 
 
بسم الله الرحمن الرحیم 
 
روزنامه نگاران ارجمند و اصحاب رسانه ها 
 
باسلام و احترام 
 
احتراماً باستحضار می رساند پیرو نامه مورخ شامگاه 22 اسفند 1392 با شماره 497/110/ف جناب آقای محسن مهرعلیزاده رییس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای به تمامی اعضای فدراسیون با موضوع تعلیق دبیرکل، ضمن تکذیب اتهامات بی اساس و خلاف واقع ایشان باستحضار می رساند اتهامات مذکور، مغایر با منافع ملی، قانون و مقررات و مصالح این فدراسیون و صد البته ظلمی بزرگ و جفایی تلخ بر این خادم عرصه فرهنگ و ورزش جمهوری اسلامی ایران است. 
 
متاسفانه از بی تقوایی است که جناب آقای مهرعلیزاده تصور می کنند به دلیل داشتن مسئولیت هایی در 8 سال قبل و ارتباطات سیاسی، با تضییع حقوق و ظلم آشکار به بنده یا دیگران، هر اقدام خارج از قانونی را می توانند انجام دهند؛ که حضرت امام صادق (ع) فرمود: آن کس که به دنبال ریاست برود، هلاک شده است. 
 
البته همان طور که اعضای هیات رییسه فدراسیون به خوبی می دانند موارد اتهامی مندرج در نامه، فرافکنی و پوششی برای سوء تدبیر، ضعف های مدیریتی و چالش هایی است که ایشان در 8 سال گذشته با دستگاه ورزش (سازمان تربیت بدنی و وزارت ورزش و جوانان)، مجلس شورای اسلامی، کمیته ملی المپیک و فدراسیون ورزش زورخانه ای جمهوری اسلامی ایران برای IZSF ایجاد کردند؛ لذا جهت آگاهی افکار عمومی و یادآوری فعالیت های صورت گرفته توسط اینجانب در مسئولیت دبیرکلی فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و ظلم های صورت گرفته از سوی ایشان موارد زیر را به اختصار به اطلاع می رساند. 
 
همچنین از آن جایی که پیش تر جناب آقای محسن مهرعلیزاده توجهی به تذکرات اساسنامه ای و مدیریتی اینجانب نداشته اند، لذا این بار پاسخ مسائل و اتهامات مطرح شده را با اصحاب رسانه ها و مردم عزیز و غیرتمند ایران در میان می گذارم. 
 
1. نخست لازم است از تماس های تلفنی، ایمیل ها، نامه ها و حمایت اعضای فدراسیون بین المللی از بنده در واکنش به این اقدام غیر قانونی و مغایر با ارزش های آیین پهلوانی ابراز داشته و دارند، قدردانی کنم. 
 
2. پیگیری اتهامات بی اساس جناب آقای مهرعلیزاده از طریق مراجع ذی صلاح قانونی حقی است محفوظ برای اینجانب که موارد قطعاً پیگیری و نتیجه به اطلاع همگان می رسد. 
 
3. اعضای محترم هیات موسس و هیات رییسه به خوبی آگاه هستند که دلیل اصلی توفیق فدراسیون تا سال 92، وحدت نظر، یک دلی و وجود نیروی انسانی متعهد ودلسوز و یک مجموعه عملیاتی جوان، چابک و کارآمد بود که با حضور افراد نا آشنا و مغرض وابسته به رییس فدراسیون که بر اساس تنظیم روابط سیاسی صورت گرفت متاسفانه این وحدت از بین رفت؛ محقق نشدن تقویم برنامه های مصوب سال 2012 و 2013 به روشنی موید این موضوع است. 
 
4. اعضائ هیات رییسه محترم به خوبی مطلع هستند در خصوص بودجه دبیرکل نه تنها اهمال و سستی نداشته است بلکه با وجود عملکرد جنابعالی در پست ریاست فدراسیون و عدم اقبال مسئولین دولت وقت به شخص ایشان، پایدار شدن بودجه قانونی فدراسیون در سال های گذشته و سال 2014 و تصویب مبلغ 20.000.000.000 ریال اعتبار برای فدراسیون و معرفی و جذب اسپانسرها و تشکیل کمیته دیپلماسی عمومی و جلب کمک های وزارت امور خارجه نتیجه ابتکار و اهتمام دبیرکل و تیم اجرایی وی بوده است. 
 
5. متاسفانه با گذشت 9 سال از تاسیس IZSF متاسفانه نگاهِ «شرکتی» جناب آقای مهرعلیزاده نه تنها اصلاح نشده بلکه از سال 2012 تقویت شده است و این فدراسیون به شرکتی خصوصی تبدیل شده که البته هزینه های شخصی ایشان سربارش شده است. 
 
6. با توجه به عدم شناخت جناب آقای مهرعلیزاده از قوانین، مقرات و محیط بین المللی ورزش؛ اقدام یک جانبه ی تعلیق دبیرکلِ منتخبِ مجمع توسط ایشان و اعلام آن به سراسر جهان؛ بر اساس اساسنامه امری غیر قانونی و خارج از اختیارات رییس فدراسیون و خلاف اخلاق و آیین جوانمردی و منافع ملی بوده است. 
 
7. پس از انتخابات پنجمین مجمع عمومی در تهران و رای پایین تر ایشان از دبیرکل؛ متاسفانه جناب آقای مهرعلیزاده از ابتدای سال گذشته، تضعیقات و محدودیت هایی در انجام وظایف دبیرکل ایجاد کرده اید که عملا نقض اساسنامه بوده است. 
 
8. برای آگاهی به اطلاع می رساند بنا بر ماده 7 اساسنامه هرگونه ابطال عضویت با تصویب هیات رییسه «و» تایید مجمع امکان پذیر است. بدیهی است اعضای IZSF که هر کدام عضو سایر فدراسیون های جهانی نیز می باشند می دانند مدیریت فدراسیون های ورزشی با مدیریت شرکت های خصوصی تفاوت اساسی و ماهوی دارد. به عنوان مثال رییس فدراسیون جهانی فیلا یا فیفا امکان تعلیق و ابطال عضویت دبیرکل و سایر اعضای هیات رییسه و مجمع را ندارد. 
 
9. پیرو درخواست دو ماه قبل ریاست جدید فدراسیون جمهوری اسلامی از رییس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای با وجود ظرفیت های فنی رییس جدید، باز هم ایشان اشتباهات گذشته را تکرار و عملاً مانند 6 سال گذشته مانع بهره گیری از ظرفیت فدراسیون زورخانه ایران شده است. مشخص است تعلیق غیر قانونی دبیرکل با هدف عدم اجابت خواسته فدراسیون زورخانه ایران صورت گرفته است. 
 
10. با توجه به در خواست مکرر اعضاء، اینجانب خواستار تشکیل مجمع عمومی فوق العاده و رسیدگی موضوع توسط مجمع فدراسیون هستم تا نسبت به بررسی صلاحیت ها و جلوگیری از بروز آسیب های بیشتر به این فدراسیون بین المللی نوپا که حسب الامر مقام معظم رهبری ایجاده شده است، تصمیم و اقدام لازم معمول شود. 
 
11. اینجانب از وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک به عنوان نهاد های حقوقی عضو هیات موسس IZSF درخواست بررسی و داوری این مشکلات را دارم. 
 
در پایان لازم است یک بار دیگر از حمایت اعضای فدراسیون و نظرات اعضای هیات رییسه در حمایت از اینجانب و مخالفت با اقدام خارج از قانون و ناآگاهانه جناب آقای مهرعلیزاده تشکر و همچنین از خرید آرای اعضا با ارایه پیشنهادهای کمک مالی از سوی ایشان، اظهار تاسف کنم. منبع : /www.asriran.com/

/ 2 نظر / 24 بازدید
از ورزشکاران

بی حکمت نیست که ورزش استان هم شرکت سهامی خاص یکسری اقایان خاص شده...

احمدرضا

دقیقا هیئت استان و این سایت هم جولان گاه یک سری افراد شده که اهل این ورزش هستند و نه دلسوز فقط فکر کارهای سیاسی خود هستند البته کاملا حزب باد.......