تجلیل از باشگاههای ورزش پهلوانی و زورخانه ای شهرستان گرگان

 

 

این مراسم روز دوشنبه 22 اسفند ماه با حضور پاشا مدیر کل ورزش و جوانان استان ، مهندس سوخته سرایی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گلستان ،   مسئولین هیأت استان و شهرستان و علاقمندان به ورزش زورخانه ای در زورخانه پوریای ولی گرگان تجلیل شد.

 قربانعلی پاشا مدیر کل ورزش و جوانان استان در این مراسم  ورزش باستانی را به عنوان ورزش ملی ، مذهبی ایران نام برد و عنوان کرد باید به فرهنگ بومی و ورزشهای سنتی و محلی و مذهبی خود احترام بگذاریم و آنها را توسعه دهیم . مدیر کل ورزش و جوانان تاکید کرد  باید تلاش کنیم تا ورزش باستانی در تمام شهرها استان توسعه یابد.. وی گفت ورزش باستانی عجین گشته با نام و یاد ائمه اطهار (ع) و بی تردید این ورزش در پرورش جوانان به عنوان الگوهای رفتاری مناسب بسیار مهم می باشد.

آقای پاشا تصریح کرد  امروزه بیش از هر زمان دیگر نیاز به پرورش و معرفی الگوهای رفتاری به جامعه به ویژه جوانان احساس می گردد و پر واضح پیداست که ورزش به خصوص ورزش باستانی می تواند در این خصوص نقش سازنده ای را ایفا نماید.

در این  مراسم باستانی کاران 4 باشگاه شهرستان گرگان  حرکتهای ورزشی اجرا کردند.  هم چنین در این مراسم از مدیران ، مسئولین ، پیشکسوتان ، مرشد و ورزشکاران باشگاههای شهرستان گرگان تجلیل شد. منبع http://www.golsport.ir/

/ 0 نظر / 13 بازدید